30 Dakikada Mükemmel Saçlar

30-dakikada-mukemmel-saclara
Paylaş
 

30 DAKİKADA MÜKEMMEL SAÇLAR

30-dakikada-mukemmel-saclar

Saçlarımız sıcağın, soğuğun, rüzgarın, yağmurun ve yanlış ürünlerin kullanımı ile çoğu kez bizlere zor anlar yaşatır ve günümüzün iyi geçmemesine neden olur. Saçlarımızı korumak ve sağlıkla ışıldamasını sağlamak elbette zor değil. İşte 30 dakikada mükemmel saçlar için önerilerimiz:

İlk adım: Saç Analizi Yapın Süre 1 Dakika Saçlarınızın mevcut durumunu anlamak için saçlarınıza yakından bakmalısınız. Eğer uçlarda kırık varsa, saçlarınız cansız görünüyorsa veya kepek oluşumu varsa saçlarınız için en uygun şampuanı seçerek canlandırıp hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarda fazla yağ olup olmadığını anlamanın en kolay yolu beyaz ince dokulu bir kağıdı saç derinize iyice yapıştırıp kontrol etmektir. Saçlarda fazla yağ varsa kağıda geçecektir. Saçlarınızın kuru olup olmadığını anlamak için kafa derisini incelemeniz yeterlidir. Kafa derisinin sert olması, taramakta zorluk çekmek ve saçların solgun gözükmesi, kuruluğa işarettir.

İkinci adım: Şampuanlayın Süre 3 Dakika Saç analizi yaptıktan sonra saçınızın ihtiyaç duyduğu şampuanı seçtiniz. Şimdi saçlarınızı ıslatıp masaj yaparak güzelce şampuanlayın. Saçınızı yıkarken suyun sıcaklığına dikkat etmelisiniz. Ne fazla sıcak ne de fazla soğuk olmasın. Çok sıcak su ile saçı yıkamak saç derinize zarar verecektir. Şampuanlama esnasında yapacağınız kafa derisi masajı size ve saçlarınıza çok iyi gelecektir.

30-dakikada-mukemmel-saclar-

Üçüncü adım: Durulayın Süre 2 Dakika Şampuanlamadan sonra yapılan durulama konusuna özen göstermelisiniz. Yeteri kadar durulanmayan saçlarda kalan şampuan artıkları, saçlarınızı hem cansızlaştıracak hem de erken yağlandıracaktır. Durulama konusuna oldukça dikkat etmelisiniz. Saç sağlığı için sabun kullananlar ne kadar durulama yapsalar da sabun artıkları saçta kalmaktadır. Bunun için en etkili yöntem son durulama suyunu sirkeli su ile yapmak olacaktır.

Dördüncü adım: Bakım Yapın Süre 12 Dakika Saçlarınıza uygulayacağınız nem maskeleri anında etki gösteren harika ürünlerdir. Kafa derinize temas etmeden nemli saçlarınıza bakım kremini uygulayıp yaklaşık 10 dakika bekletin. Ardından bol su ile iyice durulayın.

Beşinci adım: Tarayın Süre 3 Dakika Saçlarımızı yıkadık, bakım kremi uyguladık. Sıra geldi tarama işlemine. Bu konu oldukça hassas. Öncelikle ıslak saçınızı tararken mutlaka geniş dişli taraklar kullanmaya özen göstermelisiniz. Islak saç daha hassas olduğundan kullanacağınız sık dişli taraklar saçları kıracaktır. Saçlarınızı tararken tepeden değil en uçlardan başlamalısınız.

30-dakikada-mukemmel-saclara-kavusun-

Altıncı adım: Kurutun Süre 6 Dakika Saçlarınızı kurutmadan önce bir havlu yardımıyla fazla suyunu almalısınız. Havluyla fazla nemini alırken sert hareketlerle değil yavaş ve nazikçe almalısınız. Çünkü sert hareketler saçları kırmaktadır. Aynı zamanda elektriklenmesine de yol açar. Kurutma işlemi sırasında başınızı öne eğerek kurutursanız bu saçlara güzel bir hacim sağlayacaktır. Saçlarınız tamamen kuruduktan sonra fırçayla düşük ısıda şekil vermeye başlayabilirsiniz.

Yedinci adım: Fırçalayın Süre 3 Dakika Fırçalamak, kan dolaşımını hızlandıran en etkili yollardan biridir. Aynı zamanda saçlarınızda oluşan dolaşıklıkları da giderirsiniz.Gün içerisinde saçlarınızı fırçalamaya devam edebilirsiniz. Yatmadan önce fırçalayacağınız saçlar gece boyunca kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Yumuşak uçlu bir saç fırçası alıp saçlarınızı ikiye ayırın ve yukarıdan aşağıya doğru nazikçe fırçalayın. Bu işlemler saçlarınızın ihtiyacı olan canlılığı, dolgunluğu ve parlaklığı geri kazanmanıza yardımcı olacaktır. 30 dakikada mükemmel saçlar kazanmak işte bu kadar kolay!

30-dakikada-mukemmel-saclar-1

30 Dakikada Mükemmel Saçlar Resimleri

30-dakikada-mukemmel-saclara-kavusun30-dakikada-mukemmel-saclara-130-dakikada-mukemmel-saclara-kavusmak-130-dakikada-mukemmel-saclara-kavusmak-30-dakikada-mukemmel-saclara-kavusmak

Bu yazı 469 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR