5 Adımda Yumuşacık Bir Cilt

Yumuşak cilt
Paylaş
 

Kış aylarında havaların bir anda soğuması ile cildimiz kurumaya başlamaktadır. Dış etkenlerden dolayı cildiniz soluklaşıyor, pürüzsüzlüğünü kaybediyor ve soluk bir görüntüye ulaşmaktadır. Kış aylarında cildinizin daha güzel görünmesi için 5 adımda yumuşacık bir cilt elde edebilirsiniz:

  • İlk olarak cildinizi arındırmanız gerekmektedir. Arındırmak için ilk olarak cilt tipinize uygun köpük jel tercih etmeniz gerekmektedir. Köpük jel ile cildinizi temizledikten sonra meyveli kremleri cildinizde kullanmanız gerekmektedir.
  • Kış aylarında cildiniz pul pul dökülüyor ise yapmanız gereken cildinizdeki ölü derinin kaybolmasını sağlamaktadır. Kullanılan yöntemler ile cildinizin pul pul dökülmesini sağlayarak altından yeni ve sağlıklı derinizi korumanız gerekmektedir.

Yumuşak cilt 2

  • Ara maske, cildiniz için haftada 1 yâda 2 kere yaptığınız maske çeşidinizin bulunması gerekmektedir. Ara maske ile cildiniz ferahlar ve daha parlak canlı bir cilde kavuşmuş olursunuz. Sizlerinde cilt sorunları var ise cilt tipinize göre doğal cilt bakım maskeleri yapmanız gerekmektedir.
  • Serum, cildinizi rahatlattıktan, dış etkenlerden arındırdıktan sonra temizlenen cildinizi korumak için cilt tipinize uygun serumlar kullanmanız gerekmektedir. Serumlar sayesinde cildiniz daha bakımlı ve parlak bir görünüm kazanmış olur.
  • Gece, onarılan ve arındırılan cildinize gece kremi kullanarak cildinizin gece de bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizin yumuşacık bir hale gelmesi için kış ve yaz aylarında dışarı çıkar iken sürekli nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Cildinizde kullandığınız nemlendirici cildinizi dış etmenlere karşı korumaktadır.
Bu yazı 517 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR