Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya Gezilecek Yerler
Paylaş
 

Antalya’da Gezilecek Yerler

Kurşunlu Şelalesi

Antalya ilinin vazgeçilmezleri arasında yer alan Kurşunlu Şelalesi doğal güzelliklerin en önemli isimleri arasında yer almaktadır. Antalya ilinin merkezinde yer alan Kurşunlu Şelalesi siz değerli ziyaretçilerine muhteşem bir manzara sunuyor. Antalya turizminin en özel isimleri arasında yer alan Kurşunlu Şelalesi yaklaşık olarak 18 metre yüksek tepeden dökülmektedir.

Tarihi Su Değirmeni

Antalya da görülmesi gereken yerlerin ilk adresi olan Tarihi su değirmeni tarihi eser niteliği ile ön plana çıkmaktadır. Tarihi su değirmenin günümüzde sadece birkaç örneği kalmıştır.

Noel Baba Müzesi

Turizm dünyasının en özel isimleri arasında yer alan Noel Baba Müzesi, Demre bölgesinde konumlandırılmıştır. Akdeniz bölgesinin incisi olan Noel Baba Müzesi turistlerin büyük ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştır.

Aspendos

Seril ilçesinde yer alan Aspendos anfi tiyatrosu ile tanınmaktadır. Antalya ilinin yaklaşık olarak 8 KM doğusunda konumlandırılmış olan Apendos antik devrin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Tüm medeniyetler tarafından el üstünde tutulmuş olan Aspendos’un çevresinde göller yer almaktadır.

Karain Mağarası

Deniz seviyesinden yaklaşık olarak 450 metre yükseklikte bulunan Karain Mağarası efsanevi başyapıtlar arasında yer almaktadır.  Yağca Köyü yakınlarında konumlandırılmış olan Karain Mağarası kusursuz tarihi dokusu ile tanınmaktadır. Mağaranın içerisine doğru ilerledikçe eski insanların yaşamları gözlerinizin önünden bir perde gibi geçecektir. Sizler de Antalya şehrinde gezilecek yerler aracılığı ile tatil planlamanızı kusursuzlaştırabilirsiniz.

Antalya’da Gezilecek Yerler Resimleri

Bu yazı 902 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR