Bakımsız Görünen Ellerin Nedenleri

El-bakımı
Paylaş
 

Bakımsız Görünen Ellerin Nedenleri

Sizce herkes ellerini bakanın hayran kalacağı bir görünüme kavuştura bilir mi?

Ne yaptıysa olmadığını, el ve tırnaklarındaki hoşnutsuzluğunu sonlandıracak bir karışımın kremin icat edilemediğini söyleyerek yakınan oldukça fazla insan var. Hepsinin de aslında ulaşmak istediği, iyi bir bakımın da göstergesi olan hafif pembe renkte, üzerinde beyaz beyaz lekeler olmayan sert ve sağlam tırnaklar ile kadife gibi yumuşak ve pürüzsüz eller… Bir kadının zarifliğine zariflik katan iyi bakılmış bakımlı el ve tırnaklardır. İşte bu yüzdendir ki daha iyi bir görünüme kavuşturmak için her zaman bir arayış içindedir.

Herkes Zarif Ve Narin Görünümü Elde Edebilir Mi?

Her ne kadar el ve tırnaklarınızdan bakımı eksik etmeseniz de bir prensesin narinliğinde elerin görünüme kavuşturmak zordur. Çünkü onun gibi özel işlerinizi dahi yapan yardımcılarınız yok. Elleriniz gün de kim bilir ne kadar zarar verici dış etkenle savaşmak zorunda! Bu da normal olarak bir yerden sonra tahrişe ve estetikliğini kaybetmeye sebebiyet verecektir.

El-bakımı-nasıl-yapılır
Beslenmede bozuklukları ve geçirilen hastalıkların tedavi edilmesinin ardından tırnaklarda beklenen olumlu etki görülebilirken genetik yapı, yaşam koşulları el ve tırnaklarınız için gösterdiğiniz çabaların önüne geçebilmektedir. Kısaca doğuştan sahip olunan şans ya da şanssızlık diyebiliriz.

Mesela zayıf insanların damarları daha belirgin olduğu için yine estetik açıdan kişiyi rahatsız edip memnuniyetsizliğe neden oluyor. Bir kısım insanların elleri belirgin damarların sebebi beklide ilk kez duyacakları el varisleridir. Yaşı henüz genç olmasına karşın ellerinin duruma tezatlık yarattığı insanların sorunu bu el varisleri olabilir. Ebru Şallı da bir zamanlar bu dertten muzdaripti. Kendisinin genç yaşına rağmen elleri, elli yaşındaki bir kadına ait gibi duruyordu. Bunun tedavi yolları elbette ki vardır.Bunlardan biri SKLERO terapi…Öncelikle böyle bir durumdan şüpheleniliyorsa kesin tanı için doktora gidip onun sunacağı en uygun tedavi yöntemleriyle sorunun üstesinden gelmek verilecek bilinçli bir karar olacaktır.

Bu yazı 601 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR