Balo Elbiseleri

Balo Elbise Modelleri
Paylaş
 

Balo Elbiseleri

Genellikle mezuniyet kutlamasında giyilecek kıyafetlerde balo elbiseleri tercih edilmektedir. Genç kızların okul hayatı boyunca yaşadıklarını güzel bir gece ile hatırlanır kılacak olan ve hafızalarda unutulmayacak izler bırakan bir şekilde balo kutlaması hazırlanacağında, birbirinden güzel onlarca bayanın balo elbisesi almak için birbirleri ile adeta yarış içerisine girdiğini görürüz. Bu kutlamalarda genellikle abiye tarzından uzak, günlük elbiselerden daha şık ve gösterişli balo elbiseleri olarak tabir edilen bir moda tarzı kullanılmaktadır.BALO ELBİSELERİ DETAYLARI Mezuniyet balo elbiseleri olarak görebileceğimiz modellere göz attığımız da, kumaşları ve işleme tarzları olarak farklılıkların olduğunu görebiliriz.Balo elbiseleri genellikle abiyelerden daha sade, günlük uzun elbiselerden ise daha hareketli ve şık bir şekilde üretilmektedir.

Balo Elbisesi
Nişanlık veya diğer kutlamalarda kullanılacak olan abiye elbiselerde tek renk seçimlerinin yerini, balo elbiseleri için çok parçalı seçimler almaktadır.Özellikle tesettür giyinen bayanların balo elbiseleri için seçeceği onlarca etek, üst kombini veya tek parça elbise seçimi bulunmaktadır.İkili parça balo elbiselerinde eteklerin daha düz renklerde olması gözden kaçmamaktadır. Böyle sade bir eteğin kumaşının şifon, balık, kloş gibi modellerden seçildiği gözlerden kaçmamaktadır. Üst parçaları ise daha işlemeli, dantel güpürlü veya taş detaylıdır.Tül veya şifon kumaşlardan seçilebilecek olan balo elbiseleri her yaştan bayanın, özel vücut ölçülerine göre tasarlanabilmektedir.

Renkli Balo Elbisesi
BALO ELBİSELERİ ile BOLERO KOMBİNİİsterseniz kolsuz olarak alabileceğiniz bu balo elbiseleri, isterseniz de tesettür bayanlar için daha uzun kol detaylarına sahiptir. Ancak her iki şekilde de çoklu parça elbise kombinlerini oluşturmakta kullanılan bolerolardan yardım alınabilir. Böylece mezuniyet balosu yapılması için seçilen kapalı veya açık alanın havasına göre renklerde ve modelde elbiseler tercih edilebilir. Genellikle ilkbaharda yapılması sebebiyle havalara güven olmadığından, bolerolar balo elbiseleri şıklığınızı tamamlayan ve klasik görünümleri sayesinde dikkat çekici olan önemli detaylardır.TESETTÜR BALO ELBİSELERİ KOMBİNİesettür giyinen bayanlar balo elbisesini seçtikten sonra eşarplarında da bazı değişiklikler yapabilir. Tek renk olmayı tercih etmeyerek, eşarplarının daha açık tonlarda olmasına önem verebilir. Bu tonları yine aksesuarlarında kullanması, zarf şeklinde küçük bir çanta ile tamamlaması muhteşem ve şık görünmeleri için atacakları önemli bir adımdır.BALO ELBİSE RENKLERİBalo elbiseleri modellerinde ön plana çıkan renklere bakacak olursak; pudra, zümrüt yeşili, ekru veya gold gibi tonları rahatlıkla görebiliriz. Bu elbise modelleri baştan ayağa kadar gül desenli, dantel işlemeli, güpürlü veya tül olabilmektedir.

Balo Elbiseleri Resimleri

Bu yazı 748 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR