Çamaşır Makinesi Almanın İncelikleri

115020417-1-samsung_wf0700ncs6_camasir_makinesi
Paylaş
 

Çamaşır Makinesi Almanın İncelikleri

Çamaşır makinesi almadan önce çamaşır yıkama sıklığınızı değerlendirmeniz gerekmektedir. Yani çamaşırlarınızı haftalık biriktirip öyle mi yıkıyorsunuz yoksa çıkarılan kıyafetleri anında mı yıkıyorsunuz öncelikle bunu belirlemelisiniz. Eğer çamaşırlarınızı günlük yıkıyorsanız yüksek kilolarda yıkama yapan makineleri değil yıkama programları kısa olan makineleri tercih etmelisiniz. Fakat siz kalabalık bir aileye sahipseniz veya çamaşırları biriktirerek haftalık yıkıyorsanız bu durumda yüksek hacimleri yıkayabilen ve yine kısa programlara sahip makineleritercih etmelisiniz. Günümüzde ideal çamaşır makinelerinin hacmi 8 kilodur.

Bir Çamaşır Makinesi Nü Tür Programlara Sahip Olmalıdır?

En başta bize ve cebimize yarar sağlayacak programlara sahip olması gerekir. Bu program ise örneğin outdoor olarak adlandırılan programlar vardır. Bunlar dış kıyafet programlarıdır yani penyeler değil de daha çok eşofmanlar, sweatshirtlerin, anoraklardır. Bu ürünler deterjan kullanımının yoğun olduğu ürünlerdir. Bu ürünlerde ek durulama gerekmektedir. Outdoor programında ise ekstra bir durulamaya gidilmeden ana durulama da biraz daha fazla su kullanılarak iki durulama yapmasına engel olunur.

Tasarrufu Sağlayacağınız Çamaşır Makineleri

Çamaşır makinesinin kapasitesi arttıkça oluşan israf daha fazladır anlayışı oldukça yanlıştır. Makine kullanırken tasarrufa gitmek tamamen makinede kullanılan programlara bağlıdır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber 12 dakikaya kadar inen yıkama programları vardır. Yıkama, durulama ve sıkma işlemlerini hepsi bu 12 dakikada gerçekleşir. Tasarrufu sağlamak istiyorsanız bu yönde programlara sahip makineleri tercih etmelisiniz.

Bu yazı 730 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR