Çilekle Kişisel Bakım

Çilek-maskesi-bakımı
Paylaş
 

Çilekle Kişisel Bakım

Çilek bir çok açıdan fayda sağlamaktadır ve mutlaka düzenli olarak sürülmesi, tüketilmesi gereken meyveler arasındadır. Tatları ve görünüşüyle cazibeli olan çilek bir çok hastalığı önlemede ve güzellik içinde kullanılmaktadır.

Çileğin faydaları nelerdir?

· Çilek sağlık için bir çok açıdan faydalıdır. Kanser riskini azaltıcı özelliği en bilinen özelliklerindendir. Kanser zararlı hücre çoğalması olarak bilinir ve çilek bu hücrelerin çoğalmasını engelleyerek kanserden korumaktadır.

· Vücut direncini arttırır ve hastalıklara yakalanma ihtimalini düşürür. Bol bol çilek tüketerek hastalıklardan korunmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkündür. Özellikle bahar aylarında tüketilen çilek daha faydalı olmakta ve vücudun güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

· Yüksek C vitamini içerdiği için vücudun bu vitamin ihtiyacının büyük kısmını sağlamaktadır. Kış aylarında gripten korunmak için tercih edilmelidir.

· Vücudun kolestrolünü arttıran zararlı yağ hücreleri vardır. Bu zararlı hücrelerin genişlemesini, çoğalmasını engelleyerek kolestrolün önüne geçilebilir. Kolestrolü olan insanların bol bol çilek tüketmesi sağlıkları için şarttır.

Çilekle-kişisel-bakım
Çilek maskesi

Malzemeler

· Çilek

· Soda

· Nişasta

· Şeker

Uygulanışı

Çilek, soda, nişasta ve şeker karışımından oluşan bu etkili maske ciltteki lekeleri yok edici özelliğe sahiptir. Şekerin olması da bu maskenin peeling özelliği göstermesine yardımcı olur. Ovalayarak sürülen bu karışım ciltte belli bir süre beklemelidir. Kuruduktan sonra iyice yıkanmalıdır ve nemlendirilmelidir. Her konuda şifa dağıtan çilek meyvesigüzellik denilince de öne çıkmaktadır.

Bu yazı 501 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR