Demir Eksikliğine İyi Gelen Doğal Çözümler

Demir-eksikliğinin-sebepleri
Paylaş
 

Demir Eksikliğine İyi Gelen Doğal Çözümler

Demir eksikliğinden kaynaklı anemi oluşumu oldukça sık yaşanan bir durum olup kişinin günlük hayatında daha yorgun ve daha halsiz hissetmesine sebep olur. Gerekli olan tedavi için kullanılan ilaçların yanı sıra doğal çözümlerinde eklenmesi ile daha kalıcı ve daha hızlı tedavi olmanız mümkün.

Öneriler

· Demir eksikliğinin giderilmesinde besinleri C vitamini ile beraber tüketmek demir emilimine olumlu etki yapar bu sebep ile çiğ yeşil sebzeleri limon suyu ile tüketmek daha faydalı olur.

· Ispanak yemeği herkesi bolca tüketebildiği bir yemektir. Bol demir olan ıspanağı yumurtalı yemek demir eksikliği tedavisinde olumlu etki yaparken kalsiyum içerikli olan yoğurt ile tüketilmesi doğru değildir.

· Yumurta içindeki sarı özü demir için faydalıdır. Haşlanarak tüketilebilen yumurtayı demir yönünden zenginleştirmek için menemen tarzı yapıp yeşillikler ile karıştırmak demir yönünden zengin bir kahvaltı yapmanızı sağlar.

Demir-eksikliği-nelerden-oluşmaz
· Demir eksikliği olan kişiler kalsiyumun zengin olduğu yoğurt, ayran ve süt gibi ürünleri ara öğünlerde tüketirlerse demir emilimi sekteye uğramaz. Kalsiyum içerikli olan ürünler demir emilimini azaltıcı etkide bulunurlar.

· Pekmez demir eksikliği tedavisinde önerilen bir tatlı şuruptur. Bu ürünü yemeklerden önce aç karnına bir kaşık alabilirsiniz. Fakat sonrasında süt, yoğurt, ayran gibi kalsiyum zengini ürün kullanmayın.

· Kuru meyvelerden olan dut, kuru üzüm gibi atıştırmalıkları da ara öğünlerde almanız demir eksikliği için faydalı olacaktır.

Bu yazı 554 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR