Düğün Stresi Mutluluğunuzu Gölgelemesin

düğün stresi
Paylaş
 

Yeni bir hayat kurma yolunda yapılan düğün hazırlıkları her ne kadar güzel ve eğlenceli görülse bile bir o kadar da stresli ve zor bir dönemdir. Özellikle gelin ve damadın birçok sorumluluk altına girmesi ve geleneklere bağlı kalınması düşüncesi ile düğün hazırlıkları daha da stresli bir hal almaktadır.

düğün stresi

Düğün Stresinden Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Düğün hazırlıkları yaparken her şeyi kendiniz yapmak isteyebilirsiniz.  Sonuçta yıllardır hayalini kurduğunuz en önemli gün için yapılan hazırlıklar, fakat her şeyin kendi başınıza üstesinden gelemeyeceğiniz gerçeğini kabullenin. Nişanlınız ve sevdikleriniz bu dönemde size yardımcı olmak isteyeceklerdir. Onların yardımlarını geri çevirmeyin. Ne kadar az yük o kadar az stres demektir.
Düğün günü için yapılan planların hepsi için yeteri kadar vakit ayırın. Bu sizin düğün günü yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun için faydalı olacaktır.
Düğün planlarını yaparken çok güvendiğiniz birinden yardım isteyin. Sürekli olarak yanınızda olabilecek ve size her türlü desteği verebilecek biri olmalı. Bu kız kardeşiniz ya da en yakın arkadaşınız, kuzeniniz olabilir.
Düğünden önceki bir hafta için kendinize ayrı bir özen gösterin. Düzenli bir uyku uyumaya çalışın. Düzenli uyku ile stresten kurtulabilirsiniz. Beslenmenize dikkat edin. Birçok gelin adayı düğün öncesi yaşanan gerginlikten dolayı yemek bile yiyemez duruma gelmektedir. Ama tam aksine bu dönemde daha iyi beslenmek gereklidir. Çünkü yeteri kadar beslenememek halsizlik sorununa yol açar. Bu da demek oluyor ki düğün hazırlıkları yaparken fazlası ile yorgunluk yaşanacağından strese neden olmaktadır.
İmkânınız var ise düğünden önce masaj yaptırın. Masaj ile vücudunuz rahatlayacak ve gerginliğiniz azalacaktır. Bazı gelinler düğünden önce masaj yaptırarak rahatlamaktadır.

Bu yazı 841 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR