Evde Yüz Bakımı

evde-yuz-bakimi-cilt-maskesi
Paylaş
 

Evde Yüz Bakımı Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

evde-yuz-bakimi

Cildinizi derinlemesine temizlemek ve gözeneklerin açılmasını sağlamak için rutin olarak kullanacağınız bir maske tercih etmeniz gerekir. Her cilt tipinin farklı ihtiyaçları bulunması nedeni ile kullanılabilecek maske türleri ve içerikleri de farklılık gösterecektir. Elbette kozmetik markalarının sağladığı pek çok farklı cilt bakım maskesi olabilir. Ancak hem bütçenize daha uygun olması hem de daha doğal yöntemler içermesi nedeni ile evinizdeki malzemelerden yararlanarak kendi yüz maskenizi oluşturabilirsiniz. Evde yüz bakımı,Yüz maskesi nasıl yapılır dediğinizde cilt tipine uygun malzemelerden yararlanmanız gerekir.

evde-yuz-bakimi-maske-tarifi-

Evde hazırlanacak bir yüz maskesi için kil her zaman en yardımcı temizleyicidir. Tutucu bir madde olmasının yanı sıra gözeneklerin açılmasını sağladığı için de kil maskeleri tercih edilmektedir. Eğer cildiniz çok yağlı ise kil maskesi hazırlarken karışımın içine birkaç damla limon ve portakal yağı ekleyebilirsiniz. Hem cildinizin temizlenmesini hem de fazla yağın arındırılmasını sağlayabilirsiniz. Kuru ciltler için uygulanabilecek maskelerde ise daha çok bal ve badem yağı tercih edilir. Üç kaşık yulaf kepeği içine bir yemek kaşığı süzme bal, iki damla badem yağı ekleyerek cildinize uygulayabilirsiniz. Bunun dışında avokadoyu rendeleyerek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu da cildinizin ferahlamasını sağlayacak bir maske olacaktır. Evde yüz maskesi nasıl yapılır denildiğinde cildinizi nemlendirebilecek, fazla yağın alınmasını sağlayacak maskelerden yararlanabilirsiniz. Bu tür maskeleri kullanırken cildinize uygun bir nemlendirici seçmeyi de ihmal etmemenizde yarar var.

evde-yuz-bakimi-
Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt bakımı yaptırmak istediğinizde yüklü maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu aşmanın en kolay yolu ise evde kendinizin yapabileceği işlemlerdir. Hem kısa sürecek hem de daha ekonomik olacak seçeneklerden yararlanarak keyifli saatler geçirebilir aynı zamanda cildinizin neye ihtiyaç duyduğunu daha rahat anlayabilirsiniz. Evde yüz bakımı nasıl yapılır merak edenler için bilinmesi gereken ilk konu cilt temizliğidir. Her ne kullanırsanız kullanın cildiniz temiz değilse yaptığınız tüm uygulamalar boşa gider. Bu nedenle öncelikle cilt temizliğine önem vermeniz gerekir. Bunun için papatya suyu kullanarak yüzünüzü yıkayabilir, salatalık ya da avokado maskesi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra haftada birkaç gün tekrarlayabileceğiniz bir kil maskesi de hem ekonomik hem de cildinizi rahatlatan bir uygulama olacaktır.

evde-yuz-bakimi-maske-tarifi

Evde yüz bakımı nasıl yapılır merak edenler için bir diğer konu ise tonik ve nemlendiriciler. Pek çok kozmetik markalarında satışa sunulan nemlendirici ve tonikleri görebilirsiniz. Bunun yerine evinizde her zaman bulunabilecek maden suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra nemlendirici bir krem için de yine kendinizin hazırlayabileceği ürünlerden yararlanabilirsiniz. Krem seçimi cilt tipine göre farklılık içerir. Örneğin cildiniz kuru ise içinde badem yağı bulunan bir krem hazırlayabilirsiniz. Evde yüz bakımı yaparken elbette masaj yapmayı da unutmamanız gerekir. Yüzünüze hafif dokunuşlarla yapacağınız bir masaj kan dolaşımının arttırılmasını ve kırışıklık belirtilerinin azalmasını sağlayacaktır.

evde-yuz-bakimi-1

Evde Yüz Bakımı Resimleri

evde-yuz-bakimi-cilt-maskesi-evde-yuz-bakimi-maskeevde-yuz-bakimi-maske-evde-yuz-bakimi-maske-1

Bu yazı 966 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR