Evinizde Kendiniz Çekmeceleri Yapın

Yakında bahar temizliği yapmayı mı düşünüyorsunuz? Burada size çekmece düzenleyicilerle ile ilgili faydalı bilgiler sunacağız. Tabi bazılarının yapımı basit, bazılarının zor olacak. Bununla birlikte bazılarını eski eşyalardan dönüştürecek, bazılarını da yapmak için havalı elektrikli aletler kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Fakat ne şekilde olursa olsun, bu kendin yap düzenleyiciler, eviniz için büyük faydalar sağlayacaklar. Şimdi göz atma vakti!

KALIPLAMA

Ne kadar hoş bir tasarım! Hiç şüphesiz,çekmece düzenleyicilerinin yıldızı olabilir.Bu kalıpları yapı marketlerde ya da kereste depolarında bulabilirsiniz.Kurmak için yapıştırmak ve yerine yerleştirmek yeterli olacaktır. Bununla birlikte başsız çivi de kullanabilirsiniz. Molding(kalıp) düzenleyicinin yüzeyi, çekmecenizi farklı boyutlarda ayırmanıza ve bölmeler yaratmanıza olanak sağlar.

KUTU VE AMBALAJ KAĞIT

Bu oldukça basit, el yapımı çekmece düzenleyicisidir.Ü nlü kendin yap moda uzmanı Pinky, kendi havalı çekmeceleri için kutu ve ambalaj kağıdı kullanıyor. Oldukça fantastik yapıştırma teknikleri konusunda ipuçları veriyor. Sanırım takılarım için böyle bir çekmece yapmayı düşünüyorum.

BİRLEŞTİRİLMİŞ KONTRPLAK

Fiyat-işlev açısından oldukça uygun olan bu yöntemle çekmecelerinizde çok kullanışlı düzenleyiciler yaratacaksınız. (25 dolardan daha az ödeyeceksiniz.) Hatta garajınızda fazladan kontrplak varsa, yol yapmanıza bile gerek kalmayacak. Not: Kontrplakları düzgün kesmek için testereye ihtiyacınız olacak.

HUBUBAT KUTULARI

Bu kutulardan şık bir çekmece düzenleyici yapacağınıza inanmazdınız değil mi? Akıllıca ve şık değil mi? Ayrıca güzel olan şu ki; bunlardan evinizde var. Eğer kaplamak için şık bir kağıt yoksa, bunun yerine Mod Podged kumaş kullanabilirsiniz.

ALET/TAKIM TAHTASI

Bu fikir kontrplak kullanmaya çok benzer. Yapmanız gereken garajda ya da tamirhanelerde kullanılan takım tahtasından almak.Çok akıllıca değil mi ?

KATMANLI ÇEKMECE

Çok akıllıca bir çekmece düzenleyicisi. Bütün yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu düzenleyicileri yapmak da çok kolay. Bir çekmecenin arka kısmını kesip, yeni bir çekmece kızağı yaparak katmanlı bir şekilde birden fazla bölme elde edebiliyoruz.

GERGİ

Bu kendin yap projesi de oldukça yaratıcı. Tek yapmanız gereken yeterli sayıda gergi alıp, çekmecenizde bölmeler yaratmak. Bu çubuklar, bahar kavanozlarını düzenlemek için de oldukça kullanışlıdır.

TENEKE KUTULARLA TASARRUFLU TASARIM

Bu tasarım için bir şey inşa etmenize gerek yoktur. Uygun boyutlardaki teneke kutuları düzenleyici olarak kullanabilirsiniz. Ya da bunların yerine seramik kaseler koymak da hoş tasarımlar olabilirler.

Bu yazı 606 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR