Evlenmek neden zor bir karar?

Evlilik kararı
Paylaş
 

Bayanlar için evlilik kararı?

Bayanların hayalinde herzaman sevgi ve aşk dolu bir evlilik vardır günümüzde bu çok mümkün değildir herzaman birşeyler eksik olabiliyor. Bayanlar ekeklere göre daha net bir şekilde evliliğe karar verebiliyorlar çünkü bayanlar evliliğe sadece sevgi olarak bakıyorlar geçim sıkıntısı gibi düşünceleri düşünmeye biliyorlar.

Evlilik nekadar zor bir karar olsada asla umutsuzluğa kapılmamak gereklidir saygı ve sevgi olduktan sonra aşılmıyacak duvar yoktur yalnız saygınızı yitirmediğiniz sürece her engeli aşa bilirsiniz.

Bayanlar için evliğliğin en zor kısmı bir anda ailesinden koparak yeni bir hayat kurmak oldukca zordur tabiki gittiğiniz yerdeki insanların samimiyeti sıcaklığı bu engeli aşa bilir.

Erkekler için evlilik kararı

Halk arasında evlenmenin en zor kısmı geçim sıkıntısı ve diğer nedenlerden oluşuyor yalnız evliliğin zorlukları bir erkek için evlenmeden önce başlıyor evlenmeye karar vermek bir erkek için en zor kararlardan biridir.

Neden erkekler evlenmekten çekinir?

Erkeklerin evlenmekten çekinmesinin bir çok nedeni vardır örneğin evlenince yeteri kadar özgür olamıyacağını düşünür sorumluluğu kaldıramıyacağını düşünür bunar benzer başka nedenlerde vardır geçim sıkıntısı olacağını düşünür haklı nedenleride vardır türkiyede özellikle büyük şehirlerde evi olmayan insanlar evlilik hayatında zorluklarla karşılaşmaktadır.

Evlilik kararıErkekler askerlik çağından önce aşık olur evlenmek ister tabi ozamanlar yarını düşünmezler o güne bakarlar askerlik görevini yapıp gelince iş hayatına atılan erkekler artık hayatın nekadar zorluklarla dolu olduğunu öğrenirler ve evlilikliğin çok zor bir karar olacağını farkına varmış olurlar.

Günümüzde belirli bir yaşın üstüne çıkan erkekler evlenmekten adım adım uzaklaşırlar örneğin 30 yaş ve üzeri kişilerde görülen bir durumdur her geçen gün evlilikten soğurlar seçici olurlar aradığı eşi bulamadıklarını söyleyip evliliği sürekli ertelerler.

Evlilik hakkında erkek düşüncelerinin ruh halini ifade etmeye çalıştım umarım sizler için faydalı olmuştur.

Bu yazı 724 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR