Hızlı Makyaj Yapmanın Sırları

hizli-makyaj-yapmanin-sirlari-dudaklar
Paylaş
 

Hızlı Makyaj Yapmanın Sırları

hizli-makyaj-yapmanin-sirlari-kirpikler-

Bazı durumlarda acil olarak dışarı çıkmanız gerekebilir. Paniğe kapılmayın! Paylaşacağımız makyaj sırları ile, pratik ve hızlı bir şekilde hazırlanarak güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Hızlı makyaj yapmanın sırları aslında çok pratik! Cildinizin tonunu düzenleyin Ciltte zaman içerisinde ve güneşin vermiş olduğu zararlar nedeniyle ton farklılıkları oluşabilir. Bu durum kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösteren bir görüntü ortaya çıkarır. Şimdi size cildinizde oluşan renk farklılıklarını anında düzenleyecek ve oluşmasını engelleyecek bir sır paylaşalım. Ciltteki ton farklılıklarını düzenlemek ve engellemek için ağır yapılı fondötenler yerine daha hafif yapılı BB kremleri kullanmalısınız.BB kremler, hem cildi nemlendiren hem de ton farklılıklarını düzenleyen çok amaçlı mucize bir üründür. Kullanımı fondöten gibi dikkat gerektirmemektedir.

hizli-makyaj-yapmanin-sirlari-kirpikler

Cilde kolay dağılan hafif yapılıdır. Aynı zamanda güneş koruma faktörlü olmasına da özen göstermelisiniz. Bunun yanında BB kremler biraz daha parlak bitişli ürünlerdir. Eğer bu özelliğinden hoşlanmıyorsanız BB kremin üzerine çok ince yapılı olan transparan pudralardan geçebilirsiniz. Sıra geldi allık seçimine!Hızlı makyaj yapmanın sırları arasında allık kullanımı büyük etkilidir. Açık pembe tonları ile şeftali tonunu barındıran allıklar ,cildinizde anında tazelik etkisi yaratacaktır. Allık kullanımında aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Allığın üzerine dilerseniz çok hafif bir parlatıcı da uygulayıp etkisini güçlendirebilirsiniz. Gözlerinizi ortaya çıkarın Hızlı bir makyajda hemen taze bir görünüm ortaya çıkarmak için göz makyajına önem vermelisiniz. Süreceğiniz yeşil, mavi ya da turkuaz renkleri gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Göz farı ya da kalemin ardından kirpiklerinize iki kat maskara uygulayarak taze bir görünüm kazanabilirsiniz. Maskara uygularken topaklanmamasına dikkat etmeli, kuruduktan sonra ince bir tabaka halinde tekrar üzerinden geçmelisiniz. Kalın sürülmüş maskara topaklanma yapıp sizi yorgun gösterecektir.

hizli-makyaj-yapmanin-sirlari-gozler-

Dudaklarınızı mutlaka parlatın Aceleniz varsa ve anında taze bir görünüm kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey dudaklarınızı hafif bir şekilde parlatmaktır. Taze görünüm için tercih etmeniz gereken tonlar, şeftali, uçuk pembe ya da somon renklerinden yana olmalıdır. Kaşlarınızı şekillendirmeyi unutmayın Kaşlar ifadeyi oldukça etkileyen önemli bir detaydır. Şu an en trend görünüm kalın ve alınmamış gibi duran kaş modelleridir. Bu etkiyi sağlamak için kaş paletleri, kaş kalemleri veya farlardan destek alabilirsiniz. Kaş farını kaşlarınızın arasındaki boşluklara uygulayın ve hatlarını belirginleştirin. Bunun için çok fazla zaman ayırmanıza gerek yok, küçük dokunuşlarla boşlukları doldurup ardından kaş fırçasıyla kaşlarınızı yukarıya doğru tarayabilirsiniz. Gün boyu sabit kalması için biraz saç spreyi ya da jöle uygulayabilirsiniz. Açık pembe tonları ile şeftali tonunu barındıran allıklar ,cildinizde anında tazelik etkisi yaratacaktır. Allık kullanımında aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Allığın üzerine dilerseniz çok hafif bir parlatıcı da uygulayıp etkisini güçlendirebilirsiniz.

hizli-makyaj-yapmanin-sirlari-gozler

Hızlı Makyaj Yapmanın Sırları Resimleri

hizli-makyaj-yapmanin-sirlari-far-hizli-makyaj-yapmanin-sirlarihizli-makyaj-yapmanin-sirlari-farhizli-makyaj-yapmanin-sirlari-dudaklar-hizli-makyaj-yapmanin-sirlari-

Bu yazı 945 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR