Lokanta Dekorasyonları

Trend Lokanta Dekorasyonu
Paylaş
 

Lokanta Dekorasyonları

Lokanta denildiğinde akla zarif sakin ve yeme içme ile kendinizin ihtiyaçları karşılayıp konakladığınız yer geliyor ve bunun için en önemli olanı ise iç dekorasyonudur ve ben bu konu hakkında sizlere yardımcı olacağım.

Bugün o lezzetli kokuların geldiği önünden geçtiğimizde bizi içeriye kadar sürükleyen o muhteşem kokuların geldiği lokantalardan bahsedelim biraz hiç kendinize yada çevrenizdeki bir dostunuza lokanta açma fikri verdiniz mi ? Verdiyseniz de karşı tarafın düşüncesi ne oldu biliyorum bu soruları sizler aklınızda cevaplandırıyorsuzdur, dilerseniz birlikte lokanta dekorasyon aşamaları neler bunları birlikte araştıralım.

Lokanta içi dekorasyonuna geçmeden öncelikle mekanın nasıl bir yer olacağını belirlemeliyiz ve bu konuda biraz titiz davranmalıyız. Çünkü lokantalar sadece yemek yemek için gidilen yerler değil aynı zamanda huzuru bulmak amaçlı da gidilen yerlerdir.

Evet mekanımızı bulduk diyelim. Lokantamızın dekorasyon aşamalarında neler yapabiliriz . Tamam en başta mekanı bulurken huzurlu bir ortam olmasına dikkat etmemiz gereken konulardan biri demiştik o zaman iç mekanın insanları dinlendirici bir yapıya sahip olması gerekir.

Dekorasyon Lokanta Modeli

Dekorasyon Lokanta Modeli

Mekanımızın oluşum aşamasına gelmişken kullanacağımız aksesuarlar ,mobilyalar ve aydınlatmaları belirlememiz gerekmekte mobilya seçiminde çok pahalı veya lüx seçimlerden kaçınmalıyız.Çünkü mekanın iç güzelliğini yansıtmak için rahatlığına mekan içerisinde oluşturduğu enerjiyi atmosferi yakalamak gerekir . Kullanacağımız mobilyaların önemini şu şekilde vurgulamak istiyorum ,müşterilerimiz yemek yemek için geldiklerinde çok fazla vakit geçirebilecekleri bir mekan değilse eğer kullanılacak mobilyaların oluşturmuş olduğumuz mekanın çok fazla dışına çıkıcak abartı ürünler olmamalıdır.

Evet iç mekan dedik mobilyalar dedik dekorasyonumuzun en önemli faktörlerinden olan aydınlatmalar, doğru ışığı bulmak ve kullanmak çok önemlidir eğer oluşturacağınız ortamın rahat ve huzurlu bir ortam olmasını istiyorsanız  aydınlatmalar gerekli bölümlerde doğru kullanılırsa huzuru birazda olsa yakalamış oluruz. Yine ortama canlılık kazandıracak bir başka etken ise aksesuar kullanımı ,doğru yerde ve doğru bir seçimde bulunduğumuzda mekanımızda daha farklı bir atmosfer oluşturmuş olacağız. Son olarak konuyu toparlamadan önce mekanı daha zengin,huzurlu bazende enejisi yüksek bir yermiş gibi gösteren renkler doğru renk eksilmiş olan huzuru ve  canlılığı  sağlayacaktır.

Bunlar bizim düşüncelerimiz ve önerilerimiz söz artık sizde..

Lokanta Dekorasyonları Resimleri

Bu yazı 739 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR