Makyaj Temizleme

makyaj-temizleme-su
Paylaş
 

Doğal Yollarla Makyaj Temizleme Teknikleri

makyaj-temizleme

Hemen hemen bütün kadınlar, güzel görünmek için yaptıkları makyajda kullandıkları kozmetiklerin, uzun süre ciltlerinde kaldığında, cilt sağlığı için olumsuz etkileri olduğunu bilirler. Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için, makyaj yapmayı bilmek kadar, makyaj ürünlerini cilt yüzeyinden iyice temizlemeyi öğrenmekte önemlidir. Bunun için hazırlanmış ürünler de kozmetik ürünler satan yerlerde mevcuttur. Ancak cilt için kimyasal içerikli ürünler yerine her zaman doğal ürünlerin kullanılması daha faydalıdır. Piyasada satılan cilt temizleyicilerin içindeki maddelere güvenmiyorsanız, ayrıca ekonomik yöntemler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere doğal yollarla makyaj temizleme teknikleri nelerdir? Bunları nasıl hazırlayabilirsiniz? Makyaj temizlemek için neleri kullanabilirsiniz? Konusunda kapsamlı bir yazı hazırladık. Aloe vera bitkisi ile makyaj temizleme Güzelliğine önem veren her kadının evinde mutlaka aloa vera bitkisi bulunmalıdır.

young lady with small mirror in her hand, removing makeup

Çok iyi bir cilt bakım ürünü olan bu bitki cilt tonunu düzenler, sivilce oluşumunu engeller ve cildi yaşlanmaya karşı korur. Cilt bakımınız için düzenli olarak bu bitkinin yapraklarını kullanmalısınız. Aloe vera bitkisi tüm bu özelliklerinin yanı sıra çok iyi bir cilt temizleyici ve makyaj çıkarıcıdır. Yüzünüzü ılık suyla iyice yıkadıktan sonra aloe vera bitkisinin yaprağında 1 cm kadar kesin. Yaprağı ikiye ayırın ve içinde bulunan jelle önce göz makyajınızı temizleyin. Daha sonra da tüm yüzünüze bu jeli sürün. bu şekilde yatağa gidip uyuyabilirsiniz. Sabah uyandığınızda cildiniz pırıl pırıl parladığını kadifemsi bir dokuya sahip olduğunu göreceksiniz. Badem yağı ile makyaj temizleme Özellikle göz makyajında kullanılan eye liner, rimel, göz kalemi gibi makyaj malzemelerini yüzünüzden temizlemek için badem yağı kullanmak çok iyi bir yöntemdir. Göz makyajını temizlemek daha zordur. Zaman alır. Bir de alerjik ve hassas bir göz çevresine sahipseniz hazır makyaj temizleyicilerden size uygun olanını bulmakta iyice zorlanırsınız.

makyaj-temizleme-goz-

Makyaj temizlemek için satılan ürünler, gözleriniz ve göz çevrenizde, yanma, kızarıklık gibi durumların meydana gelmesine neden olabilir. Özellikle hassas göz çevresine sahip olan kadınlar göz makyajlarını badem yağı ile çok rahat ve kolayca temizleyebilirler. Derinlemesine bir temizlik için yüzünüze uygun ph seviyesine sahip bir sabun ve suyla yüzünüzü yıkadıktan sonra, badem yağını bir pamuğa dökün. Bu işlem için kulak çubuğu da kullanabilirsiniz. Badem yağı şişesine kulak çubuğunu batırıp, yavaş ve dikkatli bir şekilde gözünüze kaçırmadan, göz çevrenize ve kirpiklerinize sürün ve makyajınızı temizleyin. Dilerseniz yüzünüzü yeniden yıkayabilirsiniz. Ama yıkamanıza gerek yok. Badem yağının gece boyunca göz çevreniz ve kirpiklerinizde kalması, kirpiklerinizin beslenip uzamasını sağlarken, göz çevrenizde kırışıklık oluşumunu da engeller. Hindistan cevizi yağı ile makyaj temizleme Makyaj temizlemek için oldukça etkili olan Hindistan cevizi yağını tüm yüz cildinizde kullanabilirsiniz. Göz makyajınızın kolayca ve göz çevrenize zarar vermeden çıkarılmasını sağlar. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, bir pamuğa ya da parmak uçlarınıza hindistan cevizi yağını alıp yavaş ve nazik hareketlerle cildinizi masaj yaparak temizleyebilirsiniz. Suda akmayan rimelleri de çok kolay çıkarır. Hindistan cevizi yağını çok yağlı bir cildiniz yoksa gece boyunca yüzünüzde bırakmanızda hiçbir sakınca yoktur. Cildiniz için çok iyi bir nemlendirici ve gece kremidir.

makyaj-temizleme-goz

Makyaj Temizleme Resimleri

beautiful model applying cosmetic cream treatmen on her face on whitemakyaj-temizleme-dogal-makyaj-temizleme-dogalmakyaj-temizleme-1makyaj-temizleme-

Bu yazı 346 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR