Mobilya Hasarını Önlemek

Mobilya-hasarı-yok-etme
Paylaş
 

Mobilya Hasarını Önlemek

Evcil Hayvanlarınızın Mobilyanıza Zarar Vermesini Engellemenin Yolları

Evcil hayvan sahiplerinin sahip olduğu en büyük endişelerden biri olan hayvanlarının mobilyalara zarar vermesini engellemektir.Çoğunlukla mobilyaların tırmalanması, kemirilme ve üstelik idrarını yapması riskinin ne kadar fazla olduğunun bilincindesinizdir. Evinizde hayvanınıza karşı ne kadar önlem almanız gerektiğini, onu eve getirene kadar bilmeniz gerekmektedir bunun için ise evcil hayvanlarınızın mobilyanıza zarar vermesini engellememin yolları ise oldukça basit noktalardır.

Mobilya Hasarını Önlemek

Evcil hayvanınızın mobilya hasarını önlemek için birkaç yol bulunmaktadır. Eğer bir kediniz varsa, bunu engellemenin en iyi yolu ona bir tırmalama postu tedarik etmenizdir. Tırmalama postları kedinize çekici gelecek şekilde tasarlandığı ve pençelerini bilemek için mobilyanızı yerine bunları kullanmalarınızı sağlayınız.Farklı tip ve özellikteki tırmalama postu alabilir ve ideal olarak, kedinize çekici geleni almak isteyebilirsiniz. Sade olanlarını veya üzerinde oyuncak olanları almalısınız.Özellikle kedinizin tırmanması için birkaç basamağı olan tırmalama postlarından da tercih edebilirsiniz.

Mobilya-hasarı-önleme
Acı Elma Spreyi

Kedinizin dikkatini çekmek için mümkün olduğunca özelliğe sahip postu almak iyi olacaktır. Oyuncaklı postlar mükemmel bir seçenek olacaktır.Çünkü kediniz genellikle oyun oynadıktan sonra pençelerini bileme ihtiyacı duymaktadır. Bu sebepten sade bir post alsanız bile, bunu oyuncakların yanına yerleştirmek kesinlikle iyi bir fikir olacaktır.Kemirmesini engelleyeceğiniz bir köpeğiniz bulunuyorsa, mobilyanızı çiğnemeye elverişsiz bir tada sahip hale getirmeniz gerekiyor. Genellikle, çoğu köpek acı tatları sevmezler, acı elma spreyi sıkmak sorunu çözmeye yetecektir.

Bu yazı 1260 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR