Oturma Odası Takımları Nasıl Olmalı

Renkli Oturma Odası Takımı
Paylaş
 

Oturma Odası Takımları Nasıl Olmalı

Oturma odanızı baştan yaratmak yada yeni bir eve taşındığınızda yeniden bir dekorasyon yapmak istiyorsanız, üzerinde en çok düşünmeniz gereken odalardan birisi de oturma odasıdır. Çünkü bir oturma odası bazen sizin huzur bulabileceğiniz, tek başına kitap okuyabileceğiniz yada kafa dinleyebileceğiniz bir mekan olmakla birlikte aynı zamanda arkadaşlarınız veya sevdikleriniz ile sohbetler edebileceğiniz alanlar olma özelliğini gösteriyor.

Bir oturma odası açısından dekorasyon fikirlerini de göz önünde bulundurarak, özellikle ne tür oturma gruplarının tercih edilmesi gerektiğini bu konuda ele alacağız. Bunu yaparken aynı zamanda 2016 oturma grubu modelleri tarzını da göz önünde bulunduracağız. Şimdilerde pek çok kişi sizi trendler konusunda kandırıyor olabilir, o halde dikkat çünkü bu konumuzda avrupada da popüler dekorasyon fikirlerini ele alıyoruz.

Şık Oturma Takımları

Bir oturma grubunun şık ve modern göründüğünden bahsedebilmek için genellikle günümüzdeki moda kriteri canlılıktır. Canlılık, beraberinde huzuru çağrıştıran beyaz tonları, size beklediğiniz şık duruşu sunacaktır.

Söz konusu bir iş yeri yada ofis olduğunda burada daha koyu renklerden bahsetmek mümkün ancak bir ev için konuştuğumuzda, kesinlikle beyaz model üzerine siyah desenli bir koltuk takımının tercih edilmesini öneririz.

Oturma Odası Dekorasyonu

                                                                               Oturma Odası Dekorasyonu


Oturma Odasını Fazla Boğmayın

Genel olarak yapılan en büyük hatalardan birisi bir oturma odasında aşırı eşya bulundurulmasıdır. Halbuki modern evlerde artık eşyalar daha az yer sahibi oluyor ve tamamen özgür ruh, aydınlık, ferahlık, huzur ön plana çıkarılıyor. Gereksiz ve görmeye dayanamayacağınız eşyalar sadece can sıkıcı ve yer kalabalığı olarak gözüne yansır.

Minimalist dekorasyon anlayışı ile hareket ederek, olabildiğince gerekli ve şık eşyalar ile oturma odanızı dekore etmeniz önerilir. Bununla birlikte farklı aydınlatma ve ışıklandırma sistemlerinin, dekorasyonunuza büyük ölçüde katkıda bulunacağını da unutmayın.

Oturma Odası Takımları Nasıl Olmalı Resimleri

Bu yazı 636 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR