Porselen makyaj nedir? Porselen makyaj nasıl yapılır?

makyaj 2014
Paylaş
 

Kadınların hergün saatlerce daha güzel bir görünüm, güzellik için makyaj yapar ve bizlerde bayanlara yardımcı olmak için bazı güzellik sırları hakkında bilgiler veceğiz.

Bu mahakemizde kadınlar için porselen makyaj nedir ve porselen makyaj nasıl yapılır gibi sorularınızı cevaplayarak bazı önerilerde bulunacağım.

kadınlar saatlerce daha profesyonel makyaj yapa bilmek için uğraşır aslında makyaj’ın pratik yönleneri vardır ve kolayca dilediğiniz bir tarzda makyaj yapa bilirsiniz uzmanların önerileri doğrultusunda sizlere yardımcı olacağız.

makyaj yapımıMakyajızını yaparken nasıl bir ortamda bulunacağınıza göre bir model seçmelisiniz örneğin bir düğünde, tv programlarında ve benzeri ışıklı ortamlarda porselen makyaj seçe bilirsiniz. Dış ortamlarda sokakta herhangi bir açık havada yaz aylarında çok az ölçüde makyaj yapmalısınız.

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj diğer çeşitlere göre daha zıt bir kavramda yapılır örnek vermek gerekirse günlük yaptığınız hafif pudra yerine daha sert ve daha çok pudra kullanmak diye biliriz.Bu puda çeşitlerine ise taş puda denilmektedir. Porselen makyaj aşırı kapatıcı etkiye sahiptir. Porselen makyajlar günlük yaşantınızda uygulanması önerilmemektedir yalnız ışıklı ortamlarda, fotoğraflarda, televizyon programlarında tavsiye edile bilir.

Porselen makyaj nasıl yapılır?

Her makyaj’da dikkat edilmesi gerekilen ayrıntılar vardır  porselen makyaj modelinde ise en önemlisi ve unutmamanız gereken pudra ve fondöten renginin ten renginizle aynı olmasıdır.Diğer bir uyarımız ise porselen makyaj tercih edeceğiniz günler sizler için özel ve önemliyse bir kuaför yardımıyla makyajınızı tamamlayınız aksi halde makyajınız başarısız olursa kötü sonuçlarla karşılaşa bilirsiniz.

Ayrıca bu makyaj çeşitinin yapmasında çektiğiniz zorluğu çıkartırkende çekeceksiniz hassas cidi olanlar bu makyajı uygulamalarını önermiyoruz.

Makyajınıza başlamadan önce yüzünüzün temiz olması gerekiyor nemlendirici sürülmüş ve pırıl pırıl bir halde olması gerekiyor.

Şeffaf bir pudra kullanarak makyaja uygun hale getirdiğiniz cildinizi, kapatıcınızı uygulamanızın ardından doğru alanların aydınlatılmasını ve karartılmasını gerektirecektir.

Pudra sürme işleminin hemen ardından geniş bir yüz fırcasıyla yüzünüzdeki fazlalık pudraları temizliyoruz.

Bu işlemden sonra göz far renginiz gibi kullanacağınız renkleri belirlemeniz ve uygulamanız gerekiyor.

ten renginize göre bir renk belirlemeniz daha güzel bir görünüm olmasını sağlar sıcaksanız şeftali grubu soğuksanız pembe grubu kullanınız.

Bu yazı 581 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR