RUGAN PARÇALAR NASIL KOMBİNLENMELİ

rugan-parcalar-nasil-kombinlenir-
Paylaş
 

RUGAN PARÇALAR NASIL KOMBİNLENMELİ

rugan-parcalar-nasil-kombinlenir

Hem kadınların hem de erkeklerin şıklığına yardımcı olan bir parçadır rugan. Modası zaman zaman geçiyor gibi görünse de tekrar yerini alarak kemerlerde, ayakkabılarda, cüzdanlarda rugan etkisini görmekteyiz. Modası asla geçmeyen bir parça olarak her zaman kullanım imkanına sahibiz. Özellikle geçmiş dönemlerde rugan parçalar çok daha fazla kullanılırdı. Annelerimizin gardrobunda mutlaka rugan izlerine rastlamak mümkün. Rugan için kurtarıcı parça demek yanlış olmaz. Ne kadar sade bir kıyafet giymiş de olsanız kullanacağınız rugan bir parça ile görünümünüzü bir anda hareketlendirip sadeliğinizi şıklığa dönüştürebilirsiniz. Elbette ruganı doğru kullanmak şartıyla. Peki rugan parçalar nasıl kombinlenmeli? Yanlış seçimler sonucunda en şık parçalar bile son derece rahatsız bir görüntü ortaya çıkarır. Bu sebeple rugan kullanırken bazı detaylara dikkat etmelisiniz.

rugan-parcalar-nasil-kombinlenir-1

Kıyafetlerinizde rugan parçalar nasıl kombinlenmeli sorusuna yanıt arıyorsanız, eğer seçtiğiniz kıyafet kendi başına gösterişliyse, ruganı kıyafetlerinize dahil etmemelisiniz. Renk olarak sade ve gösterişsiz ruganlar kıyafetlerinizle uyum sağlayabilir ancak içerisinde bol detay bulunan bir kıyafet ile ruganı aynı anda kullanmak gözü oldukça yoracaktır. Giydiğiniz kıyafet tek renk değil de birkaç rengi birden barındırıyorsa ya da kıyafetinizde çeşitli zincirler, taşlar, zımbalar, fiyonk gibi detaylar bulunuyorsa bu durumda da rugan kullanmak doğru olmayacaktır. Ruganı, deri kombinlerinizde de kullanmamalısınız. Deri tek başına oldukça dikkat çeken bir detay olduğundan, ruganla birlikte çok parıltı yaratacaktır. Ruganın yapımı da derinin üzerine çekilen bir tabakadan oluşmaktadır. Hepsini bir arada kullanmak görüntüyü oldukça bozan bir durum yaratacaktır. Eğer rugan bir ayakkabı kullanıyorsanız, hava geçirgenliğinin düşük olmasını dikkate almalı ve ayakkabı seçiminde rahat edeceğiniz bir model seçmelisiniz.

rugan-parcalar-nasil-kombinlenmeli

Özellikle uzun saatler boyunca ayakta duracağınız bir günün sonunda, rugan ayakkabı seçiminiz yanlışsa, bu durum sizi oldukça yoracak ve rahatsız edecektir. Üstelik rugan ayakkabıların sert olduğu modeller, giyildikçe esneme yapmaz ve yumuşamazlar. Bu durum da ayak sağlığını olumsuz etkileyerek yürüyüşünüzü bozar ve ayaklarda şekil bozukluklarına yol açabilir. Rugan ayakkabı, başlı başına gösterişli bir parça olduğundan eğer işyerinde kullanıyorsanız platform topuk yerine daha kalın topuklu olan modelleri seçmelisiniz. Rugan çantalar, hem gündüz hem de gece kullanılabilen şık parçalardır. Çantalarda rugan parçalar nasıl kombinlenmeli? Tarzınızı oluştururken portföy model rugan bir çanta ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Büyük çantalardan hoşlanıyor ve rugan çantanızı büyük bir kol çantası olarak seçmek istiyorsanız, üzerinde fazla detay bulundurmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle rugan ve farklı bir malzemenin karışmış olduğu çantalar göze son derece şık gelmektedir. Şıklığınız için, çantanızın tamamen rugan olmasından ziyade bu tarz seçimler yapabilirsiniz.

rugan-parcalar-nasil-kombinlenmeli-

Rugan kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da, hem ayakkabı hem de çanta seçiminin aynı anda rugandan yana kullanılmaması gerektiğidir. Bunun yerine seçtiğiniz rugan ayakkabı ya da çantaya uygun mat deriden bir ayakkabı veya çanta kullanmanız göze daha hoş görünecektir. Kullanacağınız aksesuarlarla rugan parçalar nasıl kombinlenmeli sorusuna yanıt arıyorsanız, rugan kullandığınızda aksesuar olarak en sade parçalara yer vermelisiniz. Örneğin kullanacağınız tek taş küpeler, sade ve küçük kolyeler hoş bir görüntü sağlayacaktır. Taşlı, pullu, parlak her aksesuarı unutun ve sadeliğe yer verin. Kemer kullandığınızda da aynı şekilde sade ve gösterişsiz bir model seçmeye özen gösterin. Şimdi gardrobunuzdaki rugan parçaları ortaya çıkararak şıklığınızı sergilemeye başlayabilirsiniz.

rugan-parcalar-nasil-kombinlenmeli-1

RUGAN PARÇALAR NASIL KOMBİNLENMELİ RESİMLERİ

rugan-parcalar-nasil-kombinlenmelidirrugan-parcalar-nasil-kombinlenmelidir-rugan-parcalar-nasil-kombinlenmelidir-1beyaz-rugan-parcalar-nasil-kombinlenir-

Bu yazı 315 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR