Saç dökülmesine karşı bitkisel çözümler

Saç dökülmesi 2014
Paylaş
 

Saç dökülmesi orta yaşlarda sıklıkla yaşanan bir sorun haline geldi, saç dökülmesine karşı bitkisel çözümler nelerdir ve saç dökülmemesini durduran çözümlerden bahsedeceğiz.

Saçları dökülen herkes ilk zamanlar psikolojik sorunlar yaşaya bilir. Saçları dökülenler ilk önce bunun kaynağını araştırmalıdır örneğin bir sağlık probleminden dolayı dökülme olabilir bunun için bir dermatoloji uzmanı yani cilt hastalıkları uzmanına görünmelerinde fayda vardır. Vitamin eksikliğinden olabilir özellikle B12 vitamin eksikliğinden saç dökülmeleri meydana gelebilir bunun için bir kantesti yaptırmalısınız kısa süreli bir tedaviyle vitamin eksikliğinizi gidere bilirsiniz.

Saç dökülmelerinin genetik bir durum olduğu bilim adamlarının araştırmaları sonucu ortaya çıkan bir sonuçtur yalnız bazı etkenlerde vardır kansızlık, sigara içme gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Saçlar kanla ve oksijenle beslenir sigara saçın beslenmesine engel olabilmektedir tüm vudumuza zararı olduğu gibi saçlarınızada önemli ölcüde zararı vardır.

Saçı döküleneler ne yapmalıdır?

Saçınız dökülüyorsa yukarda bahsettiğim gibi öncelikle uzman hekime görünmenizde fayda var gerekli kan testlerini yaptıktan sonra yapılması gerekilen bazı uygulamalardan bahsedeceğim.

Saç dökülmesi 2014Saç dökülmesine karşı badem yağları saçların daha canlı ve bakımlı olmasını sağlar az ölcüdede olsa saç dökülmesini durdura bilir. Akşamları saçınızı önce normal şampuanla yıkayınız ve havluyla kuruladıktan sonra saçınıza badem yağınızı yedirerek sürünüz bir strec yada boneyle saçınızı örtünüz sabaha kadar bekletip yıkayınız bu işlemi bir hafta boyunca yapınız.

Saç dökülmesine karşı etkili organik yağ çeşitleri kullana bilirsiniz yılan yağı ve benzeri ürünler.

Ayrıca belirtmek istiyorum aktarlarda satılan bazı ürünler vardır ve saç dökülmesini durdurduğunu iddaa eden şampuanlar gibi ürünlere inanmayınız organik olmayan herhangi bir ilaç losyon kullanmayınız.

Stresten uzak durun stres saç dökülmesinin en önemli nedenlerindendir saçlarınız dökülüyor diye sürekli elinizi saçınıza götürüp saç çekmeyiniz bu alışkanlık haline gelerek aşırı stresten saç dökülmesi arta biliyor.

Umarım yazdıklarım sizler için faydalı olur yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

Bu yazı 561 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR