Saç Gürleştiren Yöntemler

Saç-gürleştirme-yöntemleri
Paylaş
 

Saç Gürleştiren Yöntemler

Saç gürleştiren yöntemler ile kusursuz güzelliğe merhaba diyebilirsiniz. Dış etkenler sebebi ile yıpranan saçların canlı ve sağlıklı hale gelmesine olanak tanıyabilirsiniz.

Saç Kesimi

Kırık saç uçları cansız ve sağlıksız görünür.Eğer kırık saçlara sahipseniz, saç uçlarınızı aylık periyotlardâhilinde kestirmeniz gerekmektedir. Böylelikle hacimli görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Canlı ve Sağlıklı Saçlar İçin

Eğer canlı saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz yatmadan önce saç uçlarınıza zeytinyağı sürebilirsiniz. Zeytinyağı saçlarınızın beslenmesi ve sağlıklı görünmesi adına oldukça idealdir.

Saç-gürleştirme
Saç Kremi ve Şampuan:

Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz saç kremi ve şampuan seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. Saç yapınıza uygunluk gösteren şampuan ve şaç kremlerini kullanmanız gerekmektedir. Saç kremini saç diplerine sürmemelisiniz. Çünkü Saç diplerinize sürülen saç kremi dökülme probleminin ön plana çıkmasına sebep olmaktadır.

Sarımsak ile Saçlarını Besle

Gür ve sağlıklı saçlara sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olan sarımsak aynı zaman da dökülme sorunun da geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır. 3 diş sarımsağı ezerek saç diplerine masaj aracılığı ile uygulayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. Uygulamaya alacağınız bu saç maskesi sayesinde kısa zaman da sağlıklı saç tipine merhaba diyebilirsiniz. Dilerseniz maskenizin içerisine yumurta sarısı da ilave edebilirsiniz. Yumurta sarısı saç köklerinizi besleyerek yenilenmesini destekleyecektir. Bu da size arık bir fayda sağlayacaktır

Bu yazı 596 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR