Salata neden zayıflatmaz işte cevabı

salata diyeti
Paylaş
 

Fazlalık kilosu olanlar bir çok farklı yöntemle zayıflamaya çalışır örneğin salata yiyerek zayıflama ama genelde başarısız bir sonuç elde ederiz peki bunun nedeninedir sizler için araştırdık salata neden zayıflatmaz işte cevabı.

Diyet yapanların en çok yaptığı hata kendi başlarına diyet listesi uygulamalarıdır bu durum oldukça risklidir çünkü bünyenizin ihtiyaç duyduğu bazı besinleri alamazsa sağlık sorunlarıyla karşılaşa bilirsiniz. Diyet sonrası yaşanan sağlık sorunları ciddi problemler ortaya çıkarta bilir.

Salata yiyerek zayıflanırmı?

Salata diyeti ve zayıflamakSadece salata tüketerek zayıflanırmı sorusunda uzman diyetisyenler cevapladı sadece salata yemek zayıflatmaz bunun nedeni tek çeşit yemek tüketmek kas kaybına neden olur.Bu durumda vücut protein ve karbonhidrat almadığı için kendini sindirmeye başlar ve yağ kaybı yerine kaslardan kilo kaybedilir. Kas kaybı metabolizma hızını yavaşlatır. Bu durumda kişi kilo kaybetse bile normal beslenmesine geçtiği an iki kat daha çok kilo alır.

Sebzelerin yüzde 70-80’ine yakını su olduğu için, salata mideden çok hızlı boşalır ve hızlı acıkma yapar. Özellikle hipoglisemi yaşayanlar için doyma duyularını kaybedip daha büyük miktarda ve daha çok besin tüketimine yol açabilir.

Salatalara konulan soslar çoğu zaman göze gözükmez. Ancak bu soslarda kullanılan malzemelere göre ciddi kalori fazlalığı yaratabilir. Örneğin beyaz soslarda; mayonez fazlalığı, yeşil soslarda zeytinyağı fazlalığı, sarı soslarda ise hardal ve mayonez fazlalığına bağlı ciddi kalori alımı ortaya çıkar.

Çoğu zaman salata yapılırken içine mısır, ceviz gibi kalori değeri yüksek yiyecekler eklenebilir. Bu yiyecekler bir de sos ile buluştuğunda ortaya kalori açısından tam bir bomba çıkabilir.

Tek çeşit yemek yemenin zararları

  • Kas kaybına neden olur.
  • Hızlı acıkmaya neden olur.
  • Salata kalori fazlalığına neden olur.
Bu yazı 633 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR