SİVİLCE İZLERİNİ GİDEREN EN ETKİLİ YÖNTEMLER

sivilce-izleri-giderme
Paylaş
 

SİVİLCE İZLERİNİ GİDEREN EN ETKİLİ YÖNTEMLER

sivilce-izleri-

Çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan sivilcelerin ciltte bıraktığı izler, kişiye oldukça rahatsızlık vermektedir. Alınan gıdalar sebebiyle sivilce oluşumunun önüne geçmek için, fazla yağlı yiyeceklerin aşırı miktarda alınmamasına dikkat edilmelidir. Cildin yağ dengesini ayarlamalı, tonik gibi ürünler kullanarak cildinizin fazla yağını almalısınız. Cildinizi mutlaka temiz tutmalı, sabah kalktığınızda ve gece yatarken cildinizi yıkayıp nemlendirici kreminizi uygulamalısınız. Makyajın temizlenmemesi, gece boyunca gözeneklerin hava almasını engelleyeceğinden sivilce oluşumuna davetiye çıkarmaktadır. Bunlara dikkat ederek artan sivilce oluşumunu azaltabilirsiniz. Ciltteki yağ dengesine dikkat edilmediğinde, cilt üzerinde çok sayıda sivilce meydana gelecektir. Bu durum tedavi edilmediğinde ve uzun süre güneş ışınlarına maruz kalındığında, cilt kanserine kadar giden problemlere yol açabilmektedir. Sivilcelerin ardında kalan izleri gidermek için uygulayabileceğiniz, bazı bitkisel yöntemler mevcuttur. Yazımızda, sivilce izlerini gideren en etkili yöntemler paylaşılmaktadır. Kimyasal maddeler kullanmadan, evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle, sivilce izlerinden kurtulmanız mümkündür.

sivilce-izlerini-gidermede-etkili-cozum

Sivilce İzlerini Gideren En Etkili Yöntemler Maskeler Nelerdir?

Yumurta-Bal-Süt Maskesi ile 3 Ayda Sivilce İzlerini Giderin Bu maskeyi düzenli kullanarak sivilce izlerinizi 3 ay içerisinde yok edebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, iki tatlı kaşığı süt, bir çay kaşığı bal ve 1 yumurta akı. Maskeyi hazırlamak için, yumurta akını köpürterek çırpın. İçerisine süt ve balı da ekleyip karışımı cildinize uygulayın.10 dakika sonra soğuk suyla cildinizi durulayın. Dilerseniz karışımda yer alan balı, tek başına da uygulayabilirsiniz. Bal, cildi besleyerek ihtiyacı olan vitaminleri kazandırır ve sivilce izlerini gidermeye yardımcı olur.

Elma Sirkesi Maskesi Cilt uzmanlarının da tavsiye ettiği elma sirkesi, cilt bakımında harikalar yaratıyor. Sivilce lekelerine karşı yapacağız maske için, bir yemek kaşığı sirke içerisine bir yemek kaşığı su ekleyerek hazırladığınız karışımı, yatmadan önce bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin üzerine uygulayın. Cildinizde yaklaşık 20-30 dakika bekleterek durulayın ve ardından nemlendirici kreminizi sürün. Bu maske sivilce probleminin oluşmasını engellediği gibi sivilce lekelerine karşı da oldukça etkili bir çözümdür. Doğal Peeling Etkili Maske Bir yemek kaşığı esmer şeker içerisine bir yemek kaşığı su ekleyerek elde ettiğiniz karışımı, nazik hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulayın.

sivilce-izleri

Bu esnada fazla sert hareketlerden kaçınmalısınız. Yaklaşık 10 dakika cildinizde bekleterek ardından ılık su ile durulayın. Cilt tipi yağlı olanlar için, haftada bir uygulanabilir. Karma cilt tipine sahip kişiler, 15 günde bir olmak üzere bu maskeyi yapabilirler. Hem peeling etkisiyle cildinizde bulunan ölü derilerden kurtulacak, hem de cilt lekelerinde azalma göreceksiniz. Marul Suyu 4-5 yaprak küçük parçalara bölünmüş marulu, üç bardak su içerisinde kaynatıp soğutun. Bir pamuk yardımıyla sabah ve akşam olmak üzere cildinizi bu suyla silin. Cilt lekelerini giderici bir özelliği vardır.

Ceviz Yaprağı Suyu Sivilce izlerini gideren en etkili yöntemler arasında ceviz yaprağı da bulunmaktadır. Yaklaşık bir avuç ceviz yaprağını bir bardak suda kaynatarak elde ettiğiniz suyla cildinizi temizleyin. Bu şekilde yaklaşık 30 dakika bekletin ve ardından cildinizi durulayın. Sivilce lekelerinin zaman içerisinde geçtiğini göreceksiniz.

Sinir Otu Suyu Cildinizde oluşan sivilce lekelerinin giderilmesinde sinir otundan da faydalanabilirsiniz. Sinir otu yapraklarını ezerek çıkardığınız suyunu cildinize uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekletip ılık su ile durulayın ve ardından nemlendiricinizi sürün. Sinir otu, yeni çıkmaya başlayan sivilcelerin inmesine de yardımcı olur.

sivilce-izlerini-gidermede-en-etkili-cozum-

Maydanoz Suyu Cildinize uygulayacağız maydanoz maskesi, sivilce oluşumunu engellediği gibi, ciltte biriken toksinlerden de arınmanızı sağlamaktadır. Yarım demet maydanozu bir litre kaynamış suyun içerisine atarak demlendirin. Yumuşayan maydanozları ezerek maske kıvamına getirin ve cildinize tatbik edin. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra tenceredeki maydanoz suyu ile cildinizi temizleyin. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Sabun Otu Sabun otu da sivilce lekelerini giderme konusunda oldukça etkili bir bitki. Aktardan temin edeceğiniz sabun otu kökünü kaynatarak elde ettiğiniz suyunu, ılık olarak sivilce lekelerinizin olduğu bölgelere uygulayın. Bu şekilde yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra cildinizi durulayabilirsiniz. Bu yöntemin piyasadaki birçok sivilce karşıtı kremden daha etkili olduğunu belirtenler bulunuyor. Sivilce izlerini gideren en etkili yöntemler ve bitki sularından bahsettik. Bitkilere karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığını anlamak için ,uygulamadan önce cildinizde küçük bir bölgede test yapmanızı mutlaka öneriyoruz. Cildinizin verdiği tepkiyi inceleyerek karar verebilirsiniz.

sivilce-izleri-giderme-

SİVİLCE İZLERİNİ GİDEREN EN ETKİLİ YÖNTEMLER RESİMLERİ

sivilce-izlerini-gidermede-en-etkili-cozumsivilce-izlerini-gidermede-en-etkili-cozumlersivilce-izlerini-gidermede-en-etkili-cozumler-sivilce-izlerini-gidermede-etkili-cozum-

Bu yazı 303 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR