Sivilceler İçin Maske Tarifleri

Sivilce maskesi
Paylaş
 

Stresli anlarınız da yada cilt sorunları yaşadığınızda ilk olarak cildimizde kendini gösteren sivilceler büyük sorun yaratmaktadır. Sivilce sorunundan kurtulmak için evlerinizde yapabileceğiniz maske tarifleri şöyledir:

  • Bir çay kaşığı beyaz kil içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ve toz haline getirdiğiniz aspirini karıştırın. Karıştırdığınız bu maskeyi sivilce olan yerlerinize yâda yüzünüze sürün. Belli bir süre sonra cildinizi yıkayın. Bu maskeyi 4 gün boyunca uygulayarak sivilcelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
  • 6 aspirini toz haline getirin içerisine 2 kaşık limon suyu katın, aspirin yoğun bir kıvama gelmeye başladığında yüzünüze sürebilirsiniz. Sivilce maskesi kuruduğunda cildinizi karbonatlı suya batırılmış pamuk ile temizleyebilirsiniz.
  • 2 yemek kaşığı karbonatı, bir yemek kaşığı su ile karıştırıp cildinize sürün. Cildinizde 5 dakika bekleyen sivilce maskesini ılık su ile yıkayarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada 2 kez cildinize uygulayarak cildinizde oluşan sivilce ve sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.

Sivilce maskesi

  • Limon suyu cildi yenileyici etkisi sayesinde cildinizde oluşan sivilcelerin kurumasını sağlamaktadır. Haftada 3 kez cildinize limon suyu sürerek cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.
  • 3–4 adet aspirini toz haline getirin, 1 çay kaşığı su ile yoğun bir kıvam almasını sağlayın. İçerisine bir çorba kaşığı bal koyarak maskenizi tamamlayabilirsiniz. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü temizlemeniz gerekmektedir. Daha sonra maskeyi yüzünüze sürüp kuruyana kadar beklemeniz gerekmektedir. Maskeyi ılık su ile cildinizden çıkartabilirsiniz. Cildiniz için nemlendirici kullanarak cildinizin kurumasına engel olabilirsiniz.
Bu yazı 530 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR