Sol Kol Uyuşması ve Karıncalanması

Sol kol uyuşması
Paylaş
 

Sol kol uyuşması nelerden kaynaklanır? Sol kolun karıncalanma sebebi nedir hangi hastalığım belirtisidir işte ayrıntılar.

Sol kolun uyuşması göz ardı edilmemesi gerekilen bir belirtidir bazı hastalıkların belirtisi olabilişr böyle bir durumla karşılaşanlar kesinlikle bir uzman hekime görünmeleri tavsiye edilir.

Tıp dilinde kolda karıncalanma veya uyuşma olmasının nedeni beyine giden sinirlerin herhangi bir yerde sıkışması veya hasar görmesi sonucu olabilmektedir.

Sol kol neden uyuşur yada karıncalanır:

Sol kolda karıncalanmaKırıklar:

Kırıklar insan vücudunda karıncalanamaya veya uyuşmaya neden olabiliyor örneğin kol, dirsek, parmaktaki kırık çıkıklar,omuz kanadına bir hasar gelmesi veya kırılması, çatlaması, köprücük kemiğinin kırılması çatlaması sonucu kolda uyuşuklar olabilir.

Kalp krizi:

Kalp krizinin belirtisi sol kolda uyuşma ve karıncalanmadır böyle bir durumla karşılaştığınızda mutlaka en yakın hastaneye başvurunuz.

Boyun fıtığı:

Boyun fıtığı kolda ağrılara, uyuşukluklara neden olabilir.

Felç:

Beyine kan akışının azalması veya herhangi bir damar tıkanlığı durumda sol kolda karıncalanma olabilir.

Brakial sinir ağı yaralanması:

Elinizde bulunan sinirlerin sıkışması, yırtılması sonucu uyuşma olabilir. Brakial sinir ağı kol ve omuzdaki sinyalleri omurgaya ileten bir sinir sistemi ağıdır.

Aynı zamanda uzun süreli hareketsizlikte uyuşmaya neden olur en çok rastlanılan durumlardan biri kas ağrılarından kaynaklı uyuşmadır.

Kolunda uyuşma olanlar endişeye kapılmasın ama her ihtimale karşı mutlaka bir hekime gözükmesini öeriyoruz.

Herkese sağlıklı mutlu günler dilerim.

Bir önceki makalemizde ağız içi yarası nasıl geçer başlıklı sağlık konusu anlatılmıştır.

Bu yazı 891 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ahmet diyor ki:

    hocam ben 16 yasındayım sabah kaltım sol kolumun karıncalandığını hıssettım kaldırmaya calıstım ama kaldıramadım 10 saniye sonra gecti ne yapabilirm hocam

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR