Tarihi Geziler

Gezi-kocaeli
Paylaş
 

Tarihi Geziler

Kocaeli’nde Gezilecek Yerler

Kocaeli’nde gezilecek yerler aracılığı ile tatil planlamanıza yeni bölgeler ekleyebilirsiniz.

Saatiçi Ali Efendi Konağı

Veli Mehmet Efendi Mahallesi’nde yer alan Saatiçi Ali Efendi Konağı, Gümüşlü Sokağının vazgeçilmezlerindendir. Gümüşlüoğlu ailesi tarafından yaptırılan Saatçi Ali Efendi Konağı, Türk Sivil Mimari örnekleri arasında boy göstermektedir.

Kocaeli Saat Kulesi

Kocaeli’nin en özel yerlerinden biri olan Kocaeli Saat Kulesi’ni mutlaka gezmelisiniz. Musa Kezım Bey tarafından yaptırılan Kocaeli Saat Kulesi, Sultan 2. Abdülhamit’in tahta çıkışını temsil etmektedir.

Kerpe Kartal Kayaları

Kerpe Sahiline yakın yerde konumlandırılmış olan Kerpe Kartal Kayaları, denizin aşındırmaları ile birlikte şekil almıştır. Ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer alan Kerpe Kartal Kayaları, Kocaeli’nin vazgeçilmezlerindendir.

Kandıra Bağırganlı

Yeni yeni keşfedilmeye başlanmış olan Kandıra Bağırganlı, Kandıra-Ağva yolu üzerine yer almaktadır. Yemyeşil doğası ile huzuru enlerde yaşamanıza fırsat tanıyan Kandıra Bağırganlı büyüleyici atmosferi sayesinde tercih edilme sebeplerini artırmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi

Eğlencenin doruk noktası Kartepe kayak merkezi kış turizminin bir numaralı isimleri arasında yer almaktadır. Önemli bir kayak merkezi olması sebebi ile ilgi odağı haline gelmeyi başaran Kartepe kayak merkezi, İstanbul iline yaklaşık olarak 115 KM mesafede yer almaktadır. Doyasıya eğlenmek isteyenler adına oldukça ideal olan Kartepe kayak merkezinde kayak hocaları tarafından özel eğitimler alabilirsiniz. Kocaeli Kartepe aracılığı ile huzur dolu tatil planlamalarına merhaba diyebilirsiniz.

Bu yazı 626 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR