Verimli Olma Yöntemleri

Verimli-olmak
Paylaş
 

Verimli Olma Yöntemleri

Birden fazla iş hayatında verimli olunabilecek yöntemler vardır. Bunlar; kıyafetler, ipuçları, teknoloji, vücut, program, zihin ve gıda gibi… Sizin işinize yararlı olacak yöntemi uygulayarak iş veriminizi arttırabilirsiniz.

Verimli Olma Yöntemleri Açıklamaları

Kıyafet: Kıyafetler iş dünyasını etkileyen iyi bir etkendir. Nasıl giyinmeliyim? Sorusu zihni hep rahatsız eder. Daha verimli olabilmek için moda üniformanızı seçip her gün giyin, kaliteli kumaşları tercih edin, giymediğiniz kıyafetleri atın ve yanınızda her yerde giyebilceğiniz bir kıyafet taşıyın.

İpuçları: Sizede ait başarı sırrı olmalı. Bunlar; projenizin son halini aklınıza getirmek, kararsız kaldığınız durumlarda kararlı olmaya gayret göstererek pozitif yönünü düşünmek, zihniniz durursa zihin haritası çizmek gibi…

Teknoloji: Teknolojinin verimliliğini pozitif yönde etkilemesi için teknolojik aletlerden biraz uzak durmak iyi bir yöntemdir.

Vücut: Başarılı olabilmek için ilk gereken sağlıklı olmaktır. Sağlıklı olmadan da başarıya ulaşılabilir fakat bu değerli olmayabilir. Heyecanınızı yönetmeye bakın.

Program: İş dünyası içerisinde program önemlidir. Program düzenlemelerinizi sıralayarak yapabilirsiniz. Örnek en kolay işinizden başlamak olabilir.

Zihin: Zihni doğru kullanmak önemlidir çünkü iş dünyasında önemli kararlara yer verilir. Zihin konusunda önerilere bakacak olursak, 80/20 kuralına dikkat edebilirsiniz. Önemli olan ve acil olan işlere odaklanın. İş öncesinde karar vermiş olun. Önemsiz konulara kafanızı yormayın. Aldırmamız gereken yerlerde soğuklanlı olun. Zaman kavramınıza paranızmış gibi davranın.

Gıda: Yedikleriniz başarılı olmanızı sağlayabilir. Bu yüzden sağlıklı beslenebilirsiniz.

Bu yazı 552 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR