Yatak Odası Takımları

Güzel Yatak Odası
Paylaş
 

Yatak Odası Takımları

Evlerimizi dekore ederken, ilk önce salondan başlar, sonra yatak odası dekorasyonuna geliriz. Ancak güne yatak odasında başlıyoruz ve yine günün yorgunluğunu yatak odamızda atıyoruz. Bu nedenle yatak odası takımı seçimi gerek işlevselliği, gerekse konforu açısından olmazsa olmazlarımızdan biridir.

Öncelikle yatak odası takımının en büyük elemanı olan elbise dolabının, odanın boyutuna uygun olması gerekmektedir. Oda dar ise 4 kapılı, geniş ise 6 kapılı bir elbise dolabı tercih edilebilir. Alandan tasarruf etme gibi bir amacınız var ise, kapaklı modeller yerine, sürgülü modellerden yana seçim yapabilirsiniz. Özellikle bayanlar için düzen konusunun ne denli önemli olduğu bilindik bir gerçek. Bu nedenle elbise dolabı içindeki özel pantolonluk, askılık gibi sistemler kullanım kolaylığı ve ayrıca düzen sağlamaktadır. Son zamanların moda tasarımları arasında olan büyük boydaki gardırop aynaları, boy aynası ihtiyacını karşılaması bakımından pratiklik sağlamaktadır.

istikbal-diva-yatak-odasi-takimi-byz-111214-1
Takıma ait yatağın genişliği ve uzunluğu, tüketicinin boy ölçülerine uygun olmalıdır. Gerekirse özel boyutlarda yeniden yaptırılmalıdır. Yatak başlığı seçimi de, yine odanın boyutuna uygun olmalı, odayı boğmamalıdır. Yatak seçiminde rahatlığın ön plana alınması gereklidir. Zira uzun yıllar üzerinde uyuyacağınız varsayılırsa, uyku kalitesi açısından kaliteye ve konfora önem vermelisiniz. Bunun yanında karyolanın bazalı olması, ekstra depolama alanı sağlamaktadır. Yine aynı şekilde şifonyer ve komodinlerin de çekmeceli olması, depolama alanınızı genişletecektir. Bunun yanında eşyalarınızın sert kapama esnasında çarparak zarar görmemesi ve ömrünün uzun olması bakımından, çekmecelerin ve gardırobun ,durdurulabilir ray sistemi ile tasarlanmasına dikkat edilmelidir.

Son olarak yatak odası takımında kullanılacak olan malzemenin kalitesi ve işçiliğinin özenli olması çok önemlidir. Fiyatın da kalite ile doğru orantılı olmasına dikkat etmelisiniz. Ev sahibi değilseniz, taşınmalar esnasında uzun yıllar zarar görmeyecek, gönyesi kaymayacak ve yıpranmayacak mobilya takımları tercih etmek gibi ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

Yatak Odası Takımları Resimleri

Bu yazı 773 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR