Yüz için çilek maskesi yapılışı ve uygulanışı

Çilek maskesi nasıl yapılır
Paylaş
 

Çilek maskesi cildinizi yüz bölgenizi tazeleyen bir doğal güzellik maskesidir. Çilek maskesi yapılışı ve uygulanışı hakkında bilgiler makalemizde detaylı olarak anlatılmaktadır.

Özellikle yüz bölgelerine doğal maskeler tercih edilmesi cilt sağlığımız açısından önemlidir yüz derisi diğer bölgelere göre daha hassas ve incedir tercih ede ceğiniz maskeleri özenle seçmelisiniz.

Kış aylarında yıpranan ve matlaşan yüz için en ideal ve doğal çilek maskesi doğru bir seçim olucaktır. Çilek maskesi yüzü daha parlak gösterir güzellik sırlarının gizli bir parçası diye biliriz.

Çilek maskesi yapımında kullanılan malzemeler

  • Yarım kase yada yarım su bardağı çilek
  • Bir yemek kaşığı süt
  • Bir yemek kaşığı pirinç unu

Çilek maskesi hazırlanışı

Çilek maskesiMaskemizde kullanacağımız çilekleri öncelikle temizce yıkayınız yaprakları ayırıp bir kase içinde kaşık yardımıyla eziniz yada bu işlem için robot kullana bilirsiniz.Diğer malzemelerinizi yarı sıvı hale gelen çilekle bir kabın içine koyarak karıştırın malzemeler tamamen bir birine karışana kadar homejen bir hal alana kadar karıştırınız ve maskemiz hazır artık uygulama kısma geçelim.

Uygulanışı

Maskeyi yüzünüze yada dekolte kısımlarınıza sürmeden önce yüzünüzü ılık suyla yıkayarak temizleyin daha sonra çilek maskesini yüzünü süre bilirsiniz bu işlemden sonra 20-25 dakika bekledikten sonra yüzünü tekrar yıkayınız artık yüzünüz daha canlı ve parlak olucaktır. Bu işlemi haftada en fazla iki kere uygulaya bilirsiniz.

Bu yazı 517 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR