YÜZEREK ZAYIFLAMA

Yüzerek zayıflama
Paylaş
 

Fazla kilolarından şikâyetçi olan bay ve bayanlar yaptıkları sporlar ile daha geç kilo vermekten şikâyetçi olmaktadırlar. Yaz aylarında kilo vermek daha kolay olmaktadır. Fazla kilolarınızdan yüzerek zayıflayabilirsiniz. Vücut kaslarınız karada yaptığınız spor hareketlerinde daha fazla yorulur iken su sporu yaptığınızda daha az yorgunluk hissedersiniz. Yüzerek zayıflamak için yemekten 1 saat sonra suya girmeniz gerekmektedir. Yemek yiyip ardından yüzmeye çalışırsanız bacaklarınıza kramp girebilir, dikkatli olmanız gerekmektedir. yüzerek daha fazla efor harcayabilirsiniz. Bu yüzden vakit buldukça yüzme sporlarına yönelmeniz sizlerin hem daha kolay zayıflamasına hem de yüzerek rahatlamasına neden olmaktadır. Gelin hep beraber yüzerek zayıflamanız için yapmanız gereken egzersiz hareketlerine bir göz atalım:

Yüzerek zayıflama

  • Su jimnastiği, fazla kilo sorunu olmayan kişilerin yapması gerekmektedir. Aşırı bir yemek yeme sorunu olmayan kişiler için en ideal egzersiz olmaktadır. Havuzun yada denizin içerisinde ağızdan yada burundan çok sık nefes alıp vererek zayıflama egzersizi yapabilirsiniz. Havuz kenarında bacaklarınızı makas şeklinde açarak da basen bölgenizdeki yağları yakabilirsiniz.
  • Karın egzersizi, havuz kenarına tutunarak sırt üzeri yatın, bacaklarınızı karın bölgenize doğru hızlı bir biçimde çekip bırakın bu hareketi hızlı bir biçimde en az 10 kez tekrar edin. Yüzerek su içerisinde hızla zayıflayabilirsiniz.
  • Kalça ve basenlerinizi zayıflatmak için havuz kenarına tutunarak tüm vücudunuzu dik tutun daha sonra sağ ayağınızın üzerinde durarak sol ayağınızı indirip kaldırın bu hareketi sürekli 10- 15 kere ayaklarınızı değiştirerek yapabilirsiniz.
Bu yazı 475 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

SPONSORLU BAĞLANTILAR